Kuchyňská utěrka – univerzální pomocník při úklidu a vaření


Úvod

Kuchyňská utěrka je nejen univerzálním pomocníkem při úklidu, ale také při vaření. Umí totiž naprosto všechno – utírat, vysoušet, otírat, setírat, utírat, čistit nádobí, plochy a další věci. Bez této malé kratochvíle by žádná kuchyně nebyla kompletní.

Úklid a údržba kuchyně

Kuchyňská utěrka je ideálním pomocníkem při úklidu kuchyně. Lze ji použít na úklid nádobí, stolu, sporáku, dřezu i na otírání kuchyňských spotřebičů. Pokud se v kuchyni něco rozbije, kuchyňská utěrka je skvělým pomocníkem na úklid rozsypaných střepů.

Tip na úklid nádobí

Po použití kuchyňského nádobí by měla být utěrka vyměněna za novou. Když neuvidíte, že je utěrka špinavá, může být zdrojem bakterií a plísní.

Vaření

Kuchyňská utěrka není nerozlučným společníkem pouze při úklidu. Při vaření lze utěrku použít na otírání rukou, na otírání kastrolů, odstraňování kipící pěny z hrnce a další věci. Doporučuje se mít vždy několik utěrek různých barev, abychom měli přehled o tom, která utěrka má které určení.

Tip na otírání rukou

Při krájení chilli nebo papriček si utírejte ruce kuchyňskou utěrkou, abyste se vyvarovali podráždění očí nebo jiných částí těla.

Závěr

Kuchyňská utěrka patří mezi nejvíce univerzální pomocníky v kuchyni. Je to malá věc, která vám může ušetřit spoustu času a energie při úklidu i vaření. Měli bychom ji mít vždy po ruce, včas ji prát a pečovat o ni, aby nám sloužila co nejdéle.

Takže, pokud potřebujete novou kuchyňskou utěrku, navštivte naše oblíbené online obchody jako starsinprague.cz, kde si můžete vybrat z množství různých druhů, barev a velikostí.

Publikováno
V rubrikách Early